Уважаеми студенти, екипът на проект BG05M2OP001-2.016-0026 „Иновативен модел за модернизация на висшето образование чрез създаване на академична екосистема ВСУ „Черноризец Храбър“ - Технически университет – Варна - Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, финансиран по процедура BG05M2OP001-2.016 „Модернизация на висшите училища“, със съфинансиране от Европейските структурни и инвестиционни фондове, отправя покана за посещение на експериментални сесии на следните теми:

1) Измервания на окислителния потенциал на материали срещу корозия, използвайки  Ag/AgCl-мултиметър, други прибори за тестове и образци на различни метали
2) Представяне на принципите на фризер, работещ на база на ефекта на Пелтие
3) Основен принцип и демонстрация на т.нар. микробни горивни клетки
4) Нанокомпозити, нанасяни под формата на покритие за борба срещу  пожар и корозия, обрастване на корабен корпус и др.

Сесиите се организират на 25.10.2023г., първата стартира в 10.00часа, следващите две са през са планирани през интервал от 60 минути.
Оборудването ще бъде разположено в 401М.
Демонстрациите са организирани в рамките на изпълнение на дейностите по проекта. Работен език е английски.

Заповядайте!