Студентите-първокурсници от специалност „Социален мениджмънт“ в Технически университет – Варна организираха в навечерието на новата 2019 година празник за децата с увреждания от центровете към Комплекса за социални услуги за деца и младежи във Варна. Съорганизатори на събитието са Колежът по туризъм – Варна, Archinvest – фирма за проектиране и инвестиции, клуб „Планет“, ресторант „Пицарела“ и сладкарски цех „Дъга“.
     Бъдещите социални работници се справиха с предизвикателството да подготвят и реализират извеждането на децата и младежите от центъра за настаняване от семеен тип и да им осигурят едно незабравимо преживяване в зала „Одесос“, предоставена безвъзмездно от домакините - хотел „Черно море“. „Да изведем децата от центъра, да им осигурим транспорт, асистенти и да ги подкрепим да се чувстват добре в градската среда беше наистина много важно за тях и изключтелен опит за нас като бъдещи социални работници“ – споделя първокурсникът Милен Маринов, един от основните организатори на инициативата. – „А иначе – беше си празник като празник - с кетъринг, торта, програма, аниматори и подаръци, благодарение на всички приятели и спонсори, които ни подкрепиха. Това е първата ни инициатива като студенти в ТУ – Варна, но вече имаме идеи как да продължим, за да бъдем полезни и да направим, каквото можем още докато учим, за да получат нужното внимание хората със специални потребности.“