Студентът от Технически университет – Варна Виктор Машков, с научен ръководител Юлка Петкова, стана призьор в Международния конкурс за студентски научни трудове „Черноморска наука“ 2021.

Виктор участва в категория „Информационни технологии, автоматизация и роботика“. Разработките на участващите студенти бяха оценявани от международно жури съставено от представители на Полша, Ангола, САЩ, Бенин, Грузия, Азербейджан, Казахстан, Беларус и Украйна.

Работата на Виктор Машков бе високо оценена от журиращите и му бе присъден „Сертификат на победителя“ за второ място. Постижението на Машков и неговата ръководителка Юлка Петкова е изключително престижно, защото бе постигнато в конкуренцията на 69 разработки от 9 държави.

Ръководството на Технически университет – Варна поздравява Виктор и Юлка Петкова за постигнатия успех!