Приключи най-мащабното спортно състезание за студенти в гр.Варна - XXI-та ВАРНЕНСКА УНИВЕРСИАДА, която тази година се проведе в периода 10-24-ти април, в 6 вида спорт.

ПЛУВАНЕ

Заслужено първо място по плуване в дисциплина 50 метра бруст зае Теодор Вощинаров, обучаващ се специалност „Защита на населението при бедствия и аварии“ /ЗНБА/ в Технически Университет - Варна.

На 3-то място се класира Ивайло Петков, специалност „Софтуерни и интернет технологии“ /СИТ/.

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ КРОС

Второкурсникът Валентин Тихомиров Вълканов, обучаващ се в специалност "Електроенергетика"/EE/, зае второто място в индивидуалното класиране на кроса на 2 километра.

Вълканов води равностойна битка до последните метри и остана само на една стотна от победителя Янислав Тодоров от ИУ Варна с време 6,02 минути. На старта при мъжете застанаха 25 студента от 5 варненски университета.

Женската щафета на Технически университет - Варна пребори успешно 3-то място в отборното класиране, а мъжете останаха 4-ти.

ФУТБОЛ

Отборът по футбол се класира на почетното трето място в XXI-та ВАРНЕНСКА УНИВЕРСИАДА, в състав: Иван Иванов /КСТ/; Юрий Юриев  /АИУКС/; Богомил Александров /АИУКС/;   Александро Георгиев    /СИТ/; Жулиен Шабан /КСТ/; Иван Иванов /ЗНБА/; Стелиан Стоянов /СИТ/; Никола Тончев /СИТ/; Димитър Димитров  /АРУКС/; Виолин Филев /СИТ/; Тодор Тодоров  /КММ/.

БАСКЕТБОЛ 3х3

Отборът по баскетбол жени на ТУ – Варна се класира на 2-ро място, а отборът по баскетбол мъже остана на четвърто.

Поздравления за студентите на Технически Университет - Варна! Пожелаваме им още много бъдещи успехи и победи!