На 13.05.2021 г. доц. д-р инж. Таня Аврамова – ВИД Ръководител катедра „Технология на машиностроенето и металорежещи машини“ и доц. д-р инж. Петър Георгиев – Ръководител на „Докторантски център“ към ТУ-Варна посетиха Завод „ТРАКИЯ ГЛАС БЪЛГАРИЯ“ ЕАД – гр. Търговище за среща инициирана от двете страни. Срещата беше проведена с Директор завод – г-н Зеки Будак, Технически Директор – Бехчет Хюсеин и Директор Дирекция „Човешки ресурси“ – г-жа Шенай Мехмедова и беше проведена в две направления – възможности за обучение и повишаване на квалификацията на служителите и работниците в завода и възможности за съвместно участие в проекти, научни изследвания и решаване на казуси от производството. В първата част бяха представени: всички специалности на ТУ-Варна и по-специално тези в ПН „Машинно инженерство“, от които се интересува пряко завода, техните форми и продължителност на обучение. Г-н Зеки Будак, като Директор завод на „ТРАКИЯ ГЛАС БЪЛГАРИЯ“ ЕАД сподели, че разчита на възпитаници на ТУ-Варна, тъй като те са на високо ниво и много добре подготвени; докторските програми в ТУ-Варна с техните форми и продължителност на обучение; предлагани курсове за повишаване на квалификацията. Във втората част разговорът беше насочен към възможностите за съвместни проекти, съвместни научни разработки и участието на университета при решаване на сложни казуси от производството. Срещата приключи ползотворно и за двете страни, с уговорка за втора среща, на която да се очертаят рамките на едно бъдещо сътрудничество.