Технически университет – Варна активно участва в празничното градско шествие по случай Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

В навечерието на 60-годишнината на университета, академичното ръководство, преподавателите, служителите и студентите преминаха през улиците на града и отбелязаха най-светлия български национален празник с удовлетворението, че работят в един от най-динамично развиващите се университети в страната, с европейска политика и успешна реализация на студентите.

Гордост за всички нас е, че днес Технически университет – Варна е иновативен и високотехнологичен, успешно интегриран в европейската образователна система и лидер в сферата на техническото образование.

Честит празник!