Група ученици от Частно средно училище „Мечтатели“, Варна посети Технически университет – Варна, с цел запознаване с развитието на телефона и телеграфа. Богатата колекция от експонати, с която разполага университета им беше представена от доц. д-р инж. Тодорка Георгиева, от катедра „Комуникационна техника и технологии“ и ръководител на отдел "Кандидатстудентски прием" в ТУ – Варна.
Тя обогати знанията на любознателните гости, като им разказа повече за устройството, което може да предава речта електрически и отбеляза важните етапи от създаването му от Александър Греъм Бел до наши дни.

Децата, на възраст от 8 до 12 години, имаха възможност да видят богатата запазена колекция от телефони и телеграфи от миналия век, останаха очаровани и обещаха да дойдат отново, вече като студенти в университета.