Уважаеми преподаватели, студенти и служители,
поздравявам
Ви с Деня на Независимостта на България!

През есента на 1908 г. десетилетните стремежи на българите за отхвърляне васалността на Княжеството към Османската империя се увенчават с успех. На 22 септември в старата столица Велико Търново княз Фердинанд и правителството на Александър Малинов се обръщат с Манифест към българския народ и тържествено провъзгласяват независимостта на Княжество България. С този акт се издига международният авторитет на България. Заслужено една от най-старите държави в Европа отново се появява на световната карта като самостоятелна и независима държава.

Днес всички ние отдаваме почит в знак на признателност на онези, които преди 114 години, със своите действия и политика дадоха пример за единство в съдбовните за нацията ни моменти.

Нека бъдем достойни техни последователи и продължители на родолюбивото им дело.

Честит празник!

Проф. д-р инж. Венцислав Вълчев