На 26 септември 2022 г. / понеделник / в 10.00 часа в двора на университета, пред сградата на Ректората ще бъде официално открита новата академична учебна година.

Домакин на празника ще бъде проф. д-р инж. Венцислав Вълчев, ректор на ТУ – Варна, който ще приветства студенти, преподаватели и гости с откриването на 60-годишната юбилейна учебна 2022/ 2023 г. Ще бъде отслужен и тържествен водосвет за здраве и благоденствие.

След официалната церемония първокурсниците ще се запознаят с факултетните и катедрени ръководства и ще получат студентските си книжки.

В аудиториите, учебните зали и лабораториите на Технически университет – Варна тази година ще влязат над 1400 нови студенти, а най-желаните специалности са: „Автомобилна електроника /ИТС/“, „Автомобилна техника“, „Индустриален дизайн“, „Възобновяеми енергийни източници“, „Софтуерни и интернет технологии“ и др.