Студенти от втори курс от специалностите „Социален мениджмънт“ и „Индустриален мениджмънт“ проведоха мотивационно-обучителен семинар на тема: „Мотивиране и интегриране в реална бизнес среда“ на 03.11.2022 г. Обучението, планирано да протече в няколко открити дискусии и практика в определени варненски фирми се осъществява от Асоциация „Образование, иновации, развитие“, със съдействието на Община Варна, дирекция „Образование и младежки дейности“. Целта му е да адаптира студентите към бизнес средата на Варна като „Град на знанието“, към корпоративната фирмена отговорност и да създаде по-добри условия за привличане на потенциални кадри за бизнеса.

Срещата със студентите беше открита от д-р Йорданка Ненчева, председател на Асоциацията, а лектор на първия обучителен панел беше проф. дин Юлия Узунова, автор на редица научни трудове, свързани с проблемите на маркетинга. Темата: „Мениджмънт на времето – Ресурс за удовлетворение от живота“, която тя представи, предизвика огромен интерес и предизвика продължителна дискусия сред младите хора. Обученията ще продължат по график и ще завършат на 08.12.2022 г. с връчване на сертификати и две парични награди за изявени студенти.