Технологичен Хакатон M-CODELAB, организиран съвместно с Технически Университет - Варна и Methodia се проведе на 19 и 20 ноември 2022 г., на територорията на университета. Технологичното събитие за разработване на софтуерни проекти, със състезателен и едновременно екипен характер събра на едно място програмисти, които работят по създаването на прототип на продукт или по решението на конкретно поставен проблем.

Събитието беше безплатно и достъпно за студенти от всички университети в страната, както и ученици от 11 и 12 клас. Всички участници бяха разпределени в 5 отбора и работиха по тема: "Умни технологии за почистване и опазване на морската екосистема", като имаха и 4 предизвикателства, от които можеха да си изберат, за да осъществят проектите си. Работата им беше оценена от жури в състав: Александър Петров, Senior Partner, McKinsey & Company, Дарин Петков, Software Engineering Manager, Google, Петър Карафезов, Senior Director – Digital Growth and Country GTM, Adobe, проф. д-р инж. Тодор Ганчев, Зам.-ректор “Научна дейност”, ТУ-Варна, Цвети Кьосева, CEO, Methodia, доц. д-р инж. Милена Карова, Зам. декан на ФИТА, ТУ-Варна, проф. д-р Атанас Палазов, Институт по Океанология – БАН, Варна. Всички участници получиха сертификати, а за най-добрите бяха предвидени отличия и награди.