През изминалата седмица ученици от Професионална Техническа гимназия – Варна, специалност „Мехатроника“, 12 клас, гостуваха на кат. „Технология на машиностроенето и металорежещи машини“. В търсене на своя професионален път бъдещите абитуриенти се срещнаха с преподаватели на катедрата, които ги запознаха с изучаваните софтуерни продукти в областта на машиностроенето и тяхното приложение, в Лаборатория CAD/CAM/CNC бяха направени съответните демонстрации на програмните продукти. В халето на катедрата беше показан машинния парк на катедрата и бяха показани част от работните възможности на съвременните металорежещи машини с цифрово-програмно управление. Посещението на учениците приключи в Лабораторията по 3D прототипиране, където беше проведена дискусия с учениците по зададени от тях въпроси и беше поставено начало на съвместна разработка между учениците и преподавател от катедрата. Удовлетвореността на гостите на катедра ТМММ от проведената среща предизвика желание в тях за повторна среща между учениците и преподавателите през пролетта на следващата година, когато ще предстои важно решение за бъдещите абитуриенти, а именно избор на специалност, в която да продължат своето обучение.