На 29.11.2022 г. фирма „ТЕСИ“ООД, гр. Шумен гостува на катедра „Технология на машиностроенето и металорежещи машини“, за да се срещне със студенти от всички курсове на спец. „Компютъризирани технологии в машиностроенето“, спец. „Машиностроителна техника и технологии“, спец. „Производствен инженеринг“ и спец. „Топлотехника и инвестиционно проектиране“. На срещата бивши възпитаници на ТУ-Варна, вече част от екипа на „ТЕСИ“ ООД, запознаха студентите с пътя си на реализация във фирмата, възможностите, които са получили като част от предприятието и свои настоящи и бъдещи проекти. На студентите бяха представени всички предлагани от „ТЕСИ“ООД стипендиантски и стажантски програми, както и свободните позиции предлагани в момента. Пред настоящите възпитаници на ТУ-Варна бяха представени множество възможности за тяхната реализация, което предизвика техния интерес и доведе до задаване на множество въпроси и влизане в диалогичен режим с представителите на „ТЕСИ“ООД.

Срещата за пореден път показа интереса на бизнеса към подготвяните от ТУ-Варна кадри и изграденото доверие към университета като обучаваща институция.