Официалното откриване на машината Вертикален център се състоя в катедра „Технология на машиностроенето и металорежещи машини" /ТМММ/ пред преподаватели и студенти от различни специалности на 02.12.2022 г.

Пускането на машината RAIS M550, дарена от инж. Ваньо Палазов, собственик и управител на фирма ИНХОМ-98 ООД, гр. Аксаково и инж. Нишан Бъздигян, собственик и управител на фирма РАИС ООД, гр. Пазарджик беше отбелязано чрез тържествено рязане на лента. Гости на събитието бяха инж. Веселин Миланов, помощник ректор на ТУ-Варна, доц. д-р инж. Таня Аврамова, ръководител на катедра "Технология на машиностроенето и металорежещи машини", г-н Ваньо Палазов и г-н Бъздигян.

Инж. Веселин Миланов и доц. д-р Аврамова благодариха за доброто партньорство и направеното дарение, което ще подпомогне обучението на бъдещите машинни инженери и си пожелаха това да е първото от поредица предстоящи съвместни събития между партньорите.