ТУ-Варна е сред университетите в България с успешно приет втори междинен отчет от Центъра за развитие на човешките ресурси, в ролята си на Национална агенция по Програмите „Еразъм+“, по проект 2021-1-BG01-KA131-HED-000010617. Договорените финансови средства по програмата за периода 2021-2023 г. са в размер на 871 400 евро, което е близо 50 000 евро повече спрямо предходния проект на университета. Полученото авансово плащане е на стойност 697 120 евро и представлява 80% от договорената сума. С приемането на втория междинен отчет е получено и следващото авансово плащане в размер на 174 280 евро.

В най-новия седемгодишен период 2021-2027 г. на програма Еразъм+ , за подкрепа на образованието, обучението, младежта и спорта в Европа участват следните страни членки на ЕС - Исландия, Лихтенщайн, Норвегия, Северна Македония, Сърбия и Турция. Студентите, преподавателите и административния персонал на ТУ-Варна ще имат възможност за участие в международен обмен с цел преподаване, обучение или практика с продължителност от няколко дни до няколко месеца, като ще разполагат със значителна безвъзмездна финансова помощ. Реализираните мобилности от страна на преподаватели и служители ще допринесат до усвояване на добри практики и разширяване на знанията и уменията им. Обученията на студентите в международните университети и практиките в чуждестранни компании ще спомогнат за придобиване на повече практически умения в реална среда и възможности за заемане на работни позиции на международния пазар на труда.