Награждаването ще се състои на 23.05.2023г. от 13:30 ч. в зала 100 ТВ на ТУ-Варна.

На студентите от първи до четвърти курс на обучение ще бъдат връчени девет награди – шест индивидуални и три колективни. Отличията се присъждат на изявени възпитаници на ТУ-Варна по повод 24 май, Ден на българската просвета и култура.

Списък на номинираните е достъпен тук

Целта на инициативата е насърчаване на пълноценното развитие на младите хора, изграждането на активната им гражданска позиция и ангажираност в обществото. Отличието се присъжда за високи постижения, разработка или приложение на проект в полза на обществото, както и за активна дейност на студентските клубове.

Имената на най-изявените ще бъдат записани в Синята книга на Технически университет - Варна.