Форумът постави своето начало на 9 октомври 2023 г. във фоайето на Електротехническия факултет на Технически университет – Варна.

Събитието беше открито от доц. д-р. инж. Христо Ненов, заместник-ректор „Научна дейност и електронно управление” с думите: „Скъпи колеги, гости и представители на бизнеса, Добре дошли на 4-тата поредна Кариерна борса в Технически университет – Варна! Както всяка година в рамките на борсата ще има две лекции и хакатон от фирма „Балев Корпорейшън”. Надявам се тази кариерна борса да е успешна и да затвърди връзките между студентите и представители на бизнеса във Варна. Успех на всички!”

Представител на фирма „Балев Корпорейшън” обяви началото на Хакатон по технически проблем и даде следното задание - Написване на програми за масово производство по посочения чертеж по този детайл, произведен при нас. Той сподели, че тяхната цел е да видят в студентите желание и методичност в начина на мислене за масово производство.

Можете да се запознаете с програмата от тук: http://bit.ly/3PyUaVk