Студентът от Технически университет - Варна - Ивайло Петров, беше част от българския отбор в глобалната програма на Huawei - Seeds for the Future за втора поредна година! Този опит предостави на Ивайло възможността да се впусне в интензивна програма от 15 часа, обхващаща обучение и наставничество от водещи експерти в индустрията.

Темите включваха съвременни технологии като 5G, AI, Cloud Computing и Digital Power. Участниците не само придобиха нови познания, но и се включиха в Global Tech4Good - състезание, което ги предизвика да приложат своите умения в лидерство, решаване на проблеми и предприемачество.
Стипендиантската програма на Huawei е инвестиция в младото поколение на България и има за цел да насърчи повече български студенти да се посветят на научно-технологични изследвания и иновации в бъдеще.