Методическа среща на учители по математика и информатика, информационни технологии, компютърно моделиране и информационни технологии, във връзка с мотивация, индивидуализация в процеса на обучение и прилагане на учебните програми, се състоя на 15.02.2024 г.

Участници във форума бяха над 40 учители от област Варна, с педагогически опит по-малко от 3 години.

Организатор на събитието беше Регионално управление на образованието – Варна, по инициатива на ст. експерт Павлина Стоянова и ст. експерт Лилия Стойчева, в партньорство с доц. д-р Елена Колева и гл. ас. д-р Севдалина Георгиева от Департамент по езиково и продължаващо обучение и спорт в ТУ – Варна.

Лекторите от ТУ – Варна представиха основните компоненти на процеса на обучение по математика и информатика от гледна точка на мотивацията за учене, индивидуалния подход и целеполагането, залегнали в учебната програма. Специално място беше отделено на проблемния подход, който обуславя постигането на творчески цели.

Учителите участваха в дискусия за формите, средствата и методите на съвременния урок и представиха идеи за добри практики.