Трима студенти от специалност СИТ, 4-ти курс - Пресияна Димитрова, Кристиян Михалев и Даниел Жеков, представляваха Техническия университет – Варна в международния проект EXCEL Winter School. Даниел и неговият отбор "KAIA" се класираха на трето място в състезанието, където студентите работиха по реални проблеми от ежедневието на Малта и представяха иновативни решения. В рамките на една седмица екипи от студенти, представители на университети в цяла Европа, посетиха малтийския остров Гозо и работиха върху конкретни предизвикателства, свързани с устойчивата градска мобилност. Те представиха своите иновативни решения пред жури от експерти в областта. В този процес те не само придобиха ценни умения и опит, но и се запознаха с разнообразни култури и начини на мислене. Участието в такъв проект им даде възможност да развият своя потенциал и да се включат активно в общността на бъдещите лидери в областта на устойчивото развитие и градската мобилност.