Семинарът със заглавие "Технологии и ценности в обучението на чужд език" се проведе на 20 февруари 2024 г., и събра множество учители по английски език от Варна и Варненска област. Организатори на събитието бяха Департаментът по езиково и продължаващо обучение и спорт към Техническия университет – Варна, заедно с Издателство "Пиърсън Лонгман".

Форумът, предназначен за специалисти по чуждоезиково обучение, илюстрира как насърчаването на извънкласното четене на адаптирана художествена литература на английски език поддържа актуалните знания на учениците за езика, възпитава ценности и в същото време развива тяхното критическо мислене. Констатирано бе, че тези ползи не само се отразяват в успешното им представяне по време на изпити, но също така предоставят предимства в социалното интегриране на учениците и помагат за тяхната цивилизована комуникация.