Работилницата за мартеници с Еразъм студентите на ТУ – Варна се проведе на 26.02.2024 г., с домакинството на студентските клубове "Дизайн" и "Кафе, наука и още нещо...". Това беше първото събитие, организирано за входящите студенти по програма "Еразъм+", със специфична насоченост към изработката на мартеници. Студентите бяха запознати с традициите около този красив празник и с историите за това как е възникнал и кои са баба Марта, Пижо и Пенда.

Събитието се състоя в приятна и творческа обстановка, където участниците имаха възможността да изразят своята индивидуалност и креативност чрез изработката на уникални мартеници. В края на деня студентите бяха произвели над 200 броя мартеници. Ентусиазмът и желанието за творчество сред участниците бяха забележими през целия процес. Освен забавлението, студентите по програма "Еразъм+" се докоснаха до българските обичаи и традиции, които са важна част от културното богатство на страната. Те изразиха радостта си и споделиха, че с нетърпение очакват предстоящия празник.