Общо 18 училища и университети от цяла България участваха в "Щафета около света 2024", която се проведе на 14.03.2024 г. Ученици и студенти приеха предизвикателството на Френския институт, заедно да пробягат разстоянието между България и Франция, което изчислено по въздух е общо 1878,89 км. България прие виртуалната щафета от Бахрейн точно в 9:00 часа и трябваше да я предаде в 10:00 на Германия и Екваториална Гвинея.

Олимпийският студентски клуб при Технически университет – Варна организира общо над 135 студенти и ученици от ИТ гимназия "Академик Благовест Сендов", които бягайки и ходейки изминаха разстоянието 336 километра и 900 метра за 1 час. Общо 1123 обиколки по 300 метра на футболното игрище на Технически университет – Варна. Всичко се предаваше на живо чрез платформата Zoom, а г-н Жоел Мейер, посланик на Франция в България, се включи за приветствие и даде начало на щафетата.

Най-голямото разстояние избяга Добромир Йорданов, ученик от 10-ти клас – 37 обиколки или 11 100 метра. От студентите Симар Сезгин от специалност "Интелигентни транспортни системи" в ТУ – Варна, 2-ри курс, измина 6600 метра с бягане и ходене, а Михаил Няголов от специалност "Компютърни системи и технологии", 1-ви курс, пробяга за по-малко от 30 минути – 5100 метра. Няколко часа по-късно, г-н Матиас Фавро, аташе по сътрудничеството в областта на френския език от Френския институт в България, съобщи, че предизвикателството е изпълнено и благодари на всички участници в него. Общото изминато разстояние от всички участници в България е 1917,01 км.