Факултет по изчислителна техника и автоматизация със съдействието на фирма „Smart-soft“, фирма "KBC Global Services", фирма "DXC Technology Bulgaria", фирма „Adastra“, фирма „Methodia“ и фирма „myPOS“ организира олимпиада по програмиране за студенти на ТУ – Варна под наслов  „За купата на ректора на ТУ – Варна“.

Олимпиадата протече на два етапа: онлайн с продължителност от 21 декември 2023 г. до 30 март 2024 г. и присъствена на 5 април 2024 г.

Онлайн олимпиадата стартира с 3 задачи първата седмица, като всеки петък в 17:00 часа се добавяха нови задачи от организаторите на състезанието и от IT фирми.  Състезателите трябваше за 100 дни да решат 100 задачи в онлайн платформата HackerRank.

В надпреварата участваха 68 студенти от професионална образователна степен „Бакалавър“ от първи до четвърти курс от специалности: Софтуерни и интернет технологии, Компютърни системи и технологии и Киберсигурност.

На 30 март 2024 г. приключи първият етап на олимпиадата и първите 12 състезатели ще участват в присъствена олимпиада на 5.04.2024 г. от 11:00 до 16:00 часа в 404 ТВ на ТУ-Варна.

Класиране на всички участници в Студентска Олимпиада по Програмиране в ТУ – Варна под наслов  „За Купата на Ректора на ТУ – Варна“, от първи етап (онлайн олимпиадата) можете да видите ТУК: Leaderboard_HackerRank_1etap.pdf .

Класиране на първите 12 състезатели в Студентска Олимпиада по Програмиране в ТУ – Варна под наслов  „За Купата на Ректора на ТУ – Варна“, от първи етап (онлайн олимпиадата):

1 място - Ямур Османлъ, студентка 2 курс, специалност КС, решила 82 задачи

2 място -Диян Радославов Димитров, студент 2 курс, специалност СИТ, решил 79 задачи

3 място - Самуил Димитров Стоянов, студент 2 курс, специалност КС, решил 77 задачи

4 място - Лъчезар Йорданов Радушев, студент 2 курс, специалност СИТ, решил 75 задачи

5 място - Александър Светославов Илиев, студент 2 курс, специалност КСТ, решил 64 задачи

6 място - Ангел Видков Ризанов, студент 2 курс, специалност КС, решил 61 задачи

7 място - Васил Маргаритов Ников, студент 2 курс, специалност СИТ, решил 53 задачи

8 място - Дейвид Петров Кирчев, студент 1 курс, специалност СИТ, решил 48 задачи

9 място - Валентин Петров Петров, студент 1 курс, специалност СИТ, решил 47 задачи

10 място - Кристиян Красимиров Кирилов, студент 1 курс, специалност СИТ, решил 46 задачи

11 място - Ясен Яворов Дамянов, студент 2 курс, специалност СИТ, решил 45 задачи

12 място - Преслав Даниелов Ковачев, студент 2 курс, специалност КС, решил 45 задачи

Първите трима победители от присъствената олимпиада ще бъдат наградени с медали и купи, които ще получат лично от ректора на ТУ – Варна.

От най-добрите състезатели ще бъдат сформирани отбори за Републиканската Студентска Олимпиада по Програмиране 2024 г. Всеки участник ще получи сертификат за участие. Изявилите се състезатели ще получат награди от фирмите съорганизатори.

Организационен комитет

доц. д-р инж. Нели Калчева