Факултетът по изчислителна техника и автоматизация, съвместно с фирмите „Smart-soft“, „KBC Global Services“, „DXC Technology Bulgaria“, „Adastra“, „Methodia“ и „myPOS“, организираха олимпиада по програмиране за студентите на ТУ – Варна под надслов: „За купата на Ректора на ТУ – Варна“. Олимпиадата се проведе в два етапа: онлайн от 21 декември 2023 г. до 30 март 2024 г. и присъствено на 5 април 2024 г.

В онлайн етапа олимпиадата започна с 3 задачи през първата седмица, като всеки петък в 17:00 ч. се добавяха нови задачи от организаторите на състезанието и от IT фирмите. Състезателите трябваше да решат 100 задачи в онлайн платформата HackerRank за 100 дни.

На 05.04.2024 г. първите 12 състезатели от онлайн етапа участваха в присъствената олимпиада в ТУ – Варна. Студентите решиха 10 състезателни задачи по програмиране за 5 часа.

Класирането на първите 9 състезатели в Студентската олимпиада по програмиране в ТУ – Варна под наслова „За купата на Ректора на ТУ – Варна“, които са бъдещи участници в Републиканската студентска олимпиада по програмиране, е следното:

Дейвид Петров Кирчев, студент от 1-ви курс, специалност СИТ, решил 8 задачи.

Диян Радославов Димитров, студент от 2-ри курс, специалност СИТ, решил 6 задачи.

Ясен Яворов Дамянов, студент от 2-ри курс, специалност СИТ, решил 5 задачи.

Лъчезар Йорданов Радушев, студент от 2-ри курс, специалност СИТ, решил 5 задачи.

Ангел Видков Ризанов, студент от 2-ри курс, специалност КС.

Александър Светославов Илиев, студент от 2-ри курс, специалност КСТ.

Преслав Даниелов Ковачев, студент от 2-ри курс, специалност КС.

Кристиян Красимиров Кирилов, студент от 1-ви курс, специалност СИТ.

Валентин Петров Петров, студент от 1-ви курс, специалност СИТ.

Организационен комитет

доц. д-р инж. Нели Калчева