В края на академичната 2015/16 година ТУ - Варна изпрати и 20 от чуждестранните студенти - абсолвенти.

Младите хора успешно завършиха бакалавърски програми на английски език по специалностите „Корабостроене“, „Индустриален мениджмънт“ и др.

В деня на защитата на дипломните работи с много емоции премина и тържествената промоция, на която студентите получиха почетен сертификат от висшето училище.

Проф. д-р инж. Христо Скулев - ръководител на отдел „Чуждестранни студенти“ в ТУ - Варна, поздрави абсолвентите и техните родители, близки и приятели - гости на тържеството, и им пожела успешна професионална реализация, да запазят най-хубави спомени от университета, Варна, България и разбира се, ценните приятелства, които са създали през годините тук. На добър час!