Отборът на ТУ-Варна вчера се завърна с един сребърен и три бронзови медала от Националната студентска олимпиада по математика 2017. Студентите от Технически университет – Варна за първи път спечелиха и две купи - за трето място в отборното класиране и трето място в класирането по университети в група „Б“, в която се състезаваха. „Този успех - особено ценен, заради високата степен на трудност на задачите от олимпиадата, беше постигнат, благодарение на много упорит и дълготраен труд“, подчертава доц. Златка Матева – ръководител на състезателите от ТУ – Варна. Конкуренцията също беше изключително голяма тази година – участваха повече от 100 студенти от 14 университета от България и от 8 университета от чужбина. В индивидуалното класиране в група „Б“ представителите на ТУ – Варна спечелиха съответно: инж. Максимилиан Маринов - сребърен медал, а бронзов - Соня Лазарова, инж. Красимир Димитров и Десислава Кръстева. ТУ – Варна зае трето място сред висшите училища в група „Б“. На първо и второ място в групата са съответно отборите на УАСГ и на Русенския университет. Форумът се проведе от 19 до 21 май в Пампорово с домакинството на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

На снимката: състезателите инж. Максимилиян Маринов и инж. Красимир Димитров – магистри в ТУ - Варна, доц. д-р Златка Матева, ръководител на отбора на ТУ – Варна и проф. д.п.н. Сава Гроздев – председател на Националната комисия за НСОМ 2017 и член на журито