В началото на декември студенти от I и IV курс на специалност “Корабни машини и механизми” от ТУ - Варна под ръководството на асистент Севдалин Вълчев посетиха „Булярд - корабостроителна индустрия” ЕАД. Посещението на кораборемонтен или корабостроителен завод е заложено в учебните планове и е задължителният елемент, който свързва теорията и практиката в обучението.
   Бъдещите корабни инженери и механици имаха възможност на място да се запознаят с технологичното оборудването и с работата на завода. За студентите от IV курс акцент бяха корабостроителната и кораборемонтна дейност, които са застъпени в две от изучаваните от тях теоретични дисциплини в университета: „Технология на корабното машиностроене” и „Техническо обслужване и ремонт на корабните машини”.
     Първокурсниците за първи път се качиха на борда на кораб, постъпил за ремонт  - обект на тяхното обучение в университета и място за бъдеща професионална реализация.