Церемонията за откриването на учебната 2018/19 година ще се състои на 17 септември 2018 г. в 10.00 часа пред Ректората (Машинно-технологичен факултет).

Учебната 2018-2019 година за студентите – първокурсници, редовно обучение, в ТУ-Варна ще стартира на 12 септември от 10 ч.

Заповед за откриване на учебната година.

ЗА СТУДЕНТИТЕ – ПЪРВОКУРСНИЦИ

Студентите от специалност „Софтуерни и интернет технологии“ да заповядат в зала 114 на  Машинния факултет, а студентите от специалност „Компютърни системи и технологии“ – в зала 212 на Електротехническия факултет.

Пред сградата на Машинния факултет ще бъдат посрещнати студентите от специалности:

• Автомобилна техника
  • Компютъризирани технологии в машиностроенето
  • Корабни машини и механизми
  • Корабостроене и морска техника
  • Машиностроителна техника и технологии
  • Топлотехника и ВЕИ
  • Транспортна техника и технологии

Пред сградата на Електротехническия факултет ще бъдат посрещнати студентите от специалности:

• Автоматика, роботика и управляващи компютърни системи
  • Електроенергетика
  • Електроника
  • Електрообзавеждане на кораба
  • Електроснабдяване и електрообзавеждане
  • Електротехника и ВЕИ
  • Информационни и комуникационни технологии

Пред сградата на Нов учебен корпус ще бъдат посрещнати студентите от специалности:

• Агрономство
  • Експлоатация на флота и пристанищата
  • Защита на населението при бедствия и аварии
  • Индустриален дизайн
  • Индустриален мениджмънт
  • Инженерна екология
  • Корабоводене
  • Социален мениджмънт

Начало на учебната година за студентите редовно обучение от всички други курсове за от ОКС „професионален бакалавър“ и ОКС „бакалавър“ – 17.09.2018 г.