Уважаеми Докторанти,

През настоящата година Министерски Съвет на Република България отпусна допълнителни еднократни стипендии за стимулиране на докторантите редовно обучение, утвърдени с постановление №103 на МС от 21.05.2020 г., обн. ДВ бр. 48 от 26.05.2020 г.

Средствата се отпускат през бюджета на МОН за ВУЗ с високи постижения (съгласно позицията в рейтинговата система), съгласно индекса на интензивност на научната дейност за изминалата година. Този индекс се изчислява въз основа на публикациите и цитиранията видими в базите данни с научна литература SCOPUS и Web of Science.

Право да кандидатстват имат всички редовни докторанти, които са получили положителна атестация през периода 01.07.2019г – 30.06.2020г.

За целите на кандидатстването, моля да попълните специално изготвен формуляр, придружаващ обявата, както и да го подадете в срок до 14.07.2020г., 15.30часа на електронен адрес:

Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.  и  Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Допълнително, моля да се разпечата и подаде за входиране в Деловодство на ТУ-Варна - отново до 14.07.2020г., 15.30часа.

ВНИМАНИЕ!!!

Документи, подадени след изтичане на посочените ден и час, няма да се приемат!

Формуляр за кандидатстване и оценка - ТУК.