Катедри СИТ и КНТ със съдействието на Студентски съвет, Кариерен център ТУ-Варна, студентски клуб  "Creative Code;", фирма „Смарт Софт“, фирма "DXC Technology Bulgaria", фирма "KBC Global Services", фирма „Methodia“, "Adastra" и фирма „myPOS“ организират онлайн олимпиада по програмиране с продължителност 5 месеца от 21 ноември 2022 година до 21 април 2023 година. Всеки желаещ да участва в олимпиадата трябва да попълни формуляр на следния адрес: shorturl.at/nwQY3. Задачите се решават в онлайн платформата hackerrank. След приключване на олимпиадата първите трима участници в класирането ще бъдат наградени с медали, като първият ще получи купа лично от ректора на ТУ – Варна. Предвидени са награди от ТУ – Варна и от фирми „Смарт Софт“, "DXC Technology Bulgaria", „myPOS“, "KBC Global Services", "Methodia", "Adastra" и "Quanterall". Всеки участник ще получи сертификат за участие. От най-добрите състезатели ще бъдат сформирани отбори за републиканската студентска олимпиада по програмиране 2023 година.

Организационен комитет

доц. д-р инж. Нели Калчева
инж. Ивелин Ковачев
доц. д-р инж. Венцислав Николов
ас. инж. Павлина Линова

Научен комитет

доц. д-р инж. Нели Калчева
инж. Ивелин Ковачев
доц. д-р инж. Венцислав Николов
доц. д-р инж. Владимир Николов
гл. ас. д-р инж. Димитричка Николаева

За повече информация се обръщайте към ръководителите на олимпиадата: доц. д-р инж. Нели Калчева на e-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. и доц. д-р инж. Венцислав Николов на e-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.