Курс „Simulator training” за главни офицери и офицери на вахта, за управление на маневри на големи кораби с повече от 120 000 DW (дедуейт) и над 250 метра дължина. STCW A-II/1 & 2 препоръчва използването на одобрен симулатор за обучение.

👉ЦЕЛ НА КУРСА.

След завършване на курса служителите трябва да могат:

• Имат по-добро разбиране за поведението на голям кораб, когато е подложен на различни влияния на прилив, вятър, хидрографски ограничения и тези, присъщи на работата на кораба;
  • Ефективно поддържане на контрола на голям кораб при маневриране в ограничени и плитки води, при акостиране и откачване, при извършване на завой на 360 градуса, вдигане на пилот, при закотвяне и в аварийни ситуации;
  • Планират безопасно преминаване и маневриране под ръководството на пилот в плитки води и имате по-голяма осведоменост относно важността на алтернативен план;
  • Идентифицират различни видове извънредни ситуации и стратегия за справяне с извънредни ситуации.
  • Справят с трудности при приближаване или акостиране към морски терминали, SBM и др.

❗ СТАНДАРТИ ЗА ВХОД НА СТАЖАНТИ.

Образование: Бакалавър или магистър по специалност „Корабоводене“. Правоспособност: Вахтен офицер. Морски услуги: Най-малко 1 (една) година на море.

✔СЕРТИФИКАЦИЯ.

На успешно завършилите курса МКК-ТУ Варна издава „СВИДЕТЕЛСТВО за маневриране на различни видове големи кораби. „Управление и маневриране на голям кораб“. Това свидетелство следва да стане неразделна част от свидетелството за правоспособност „Капитан на кораби“. 3000 GT или повече" съгласно разпоредбите на "Наредба № 6 за компетентността на морските лица в Република България".

📞Телефони за информация и записване:

Понеделник до Петък от 09:00 до 16:00 часа: (+359) 52 383 264 Морски Квалификационен Център Технически Университет Варна

(+359) 878 335 312 или (+359) 878 335 388 Кап. Петър Гембешев

(+359) 899 912 516 Красимира Стойкова

E-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. или Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.