Катедра „Растениевъдство“ възобновява традиционния конкурс за най-добро домашно вино от реколта 2023.  Инициативата  е  посветена на Деня на лозарите и винарите и на професионалния празник на преподавателите и студентите от катедра „Растениевъдство“.

Тази година зарязването на лозовите масиви на учебно-опитното поле в ТУ - Варна и конкурсът ще се проведат на 02 февруари, петък. Ритуалът по резитбата е от 12:00, а дегустацията започва от 13:00 часа в студентския стол в кампуса на университета.
Всички производители на домашни вина – бяло, червено и розе, сред преподавателите, служителите и докторантите в ТУ – Варна могат да участват в конкурса. Участниците трябва задължително да се запознаят предварително с наредбата за конкурса.