Департамет за езиково и продължаващо обучение и спорт (ДЕПОС) към Технически университет – Варна провежда обучение както следва:

Курсове за придобиване на допълнителна професионална квалификация:

• "Учител по професионална подготовка",
  • "Учител по информатика и информационни технологии",
  • "Учител по професионална подготовка и по информатика",
  • "Учител по професионална подготовка и по математика"

Регистрация - до 20.11.2024 г. с попълването на формуляр чрез линка:
Начало на обучението – не по-рано от края на м. ноември 2024 г.
Семестриална такса – 600 лв.

Професионално-педагогически специализации за придобиване на III ПКС на тема:

Моделиране на STEM обучение  (подходяща за учители от всички етапи и степени на училищно образование, за детски учители)

Регистрация:bit.ly/3Y2b6Yr

Изкуствен интелект в училищната подготовка (подходяща за учители по информатика и ИТ, за учители по професионална подготовка, преподаващи Програмиране)

Регистрация:bit.ly/3XYGyXp

Компютърното моделиране в училищната подготовка (подходяща за начални учители, учители по информатика и ИТ и др.)

Регистрация:bit.ly/3YfFNuk

Финансова  грамотност в училищната подготовка (подходяща за учители от всички етапи и степени на училищно образование)

Регистрация:bit.ly/4h0VXiz

Ефективни образователни модели в съвременното училище (подходяща за учители, психолози, педагогически съветници, логопеди, ресурсни учители и др.)

Регистрация:bit.ly/3Njf6yB

Ефективни образователни модели в детската градина (подходяща за детски учители, директори на ДГ)

Регистрация:bit.ly/3ZW7WYA

Съвременни модели на училищно управление (подходяща за директори, зам.-директори, главни учители)

Регистрация:bit.ly/4eXwNQ4

Регистрация - до 20.11.2024 г. с попълването на формуляра на съответната специализация.
Такса за обучение – 680 лв., внесена изцяло или на 2 равни вноски.
Начало на специализациите - не по-рано от края на м. ноември 2024 г.
Обучение – синхронно от разстояние в електронна среда.

Технически университет провежда краткосрочни квалификационни курсове по обявени в сайта на ТУ – Варна теми, както и по теми, заявени от възложител.

Заявка за провеждане на квалификационен курс се приема на e-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Сайт на ТУ – Варна tu-varna.bg (меню Курсове и кариера – Квалификация на учителите):  https://bit.ly/3YcEwUV

Лица за контакт: