На 04.10.2016 г. от 11 часа проф. д-р Бойко Георгиев от Института AO Research & Development, Давос, Швейцария и почетен професор на ТУ – Варна ще изнесе лекция в на тема: „Умни” ортопедични импланти. Разработване и дизайн на импланти с помощта на компютърни симулации”.  Събитието е в Нов учебен корпус на ТУ - Варна, конферентна зала, 5 етаж.

Проф. Георгиев е завършил през 1984 година специалност „Физика на твърдото тяло“ в Софийския университет “Св. Климент Охридски“, Физически факултет и по-късно – през 2009 година, отново там - “Структура, механични и термични свойства на кондензираната материя“. Присъдена му е научна степен „доктор“ през 2010 година от Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски“. Темата на дисертацията му е „Кристалографска структура и механични свойства на покрития от метали, сплави и биоматериали, нанесени чрез термични спрей–технологии“. Научните му интереси са в областите биомеханика, медицинско биоинженерство, инженерна биомедицина, импланти, ендопротези, имплантология, ендопротезиране, лечение на фрактури, физика на твърдото тяло, плазмено напластяване. Специализира и работи в швейцарския изследователски институт от 2003 година. В момента е ръководител на програмата за биомедицински разработки.