"Продължи напред!": Дни на кандидат-студента в ГПЧЕ "Йоан Екзарх" – 20 март
На 20 март, понеделник, от 9.30 до 12 часа във фоайето на ГПЧЕ "Й. Екзарх" - Варна бъдещите кандидат-студенти ще имат възможност да се срещнат с представител на ТУ - Варна и да се запознаят с актуалните възможности за обучение във висшето училище. Презентацията е по покана на ръководството на гимназията в рамките на кампанията "Продължи напред!".

Тържествена церемония за връчване на дипломи на абсолвенти от Машинно-технологичния факултет – 23 март

На 23.03.2017г. от 14 часа в зала 114М ще се състои тържествена промоция на новия випуск инженери от МТФ. Дипломи за съответната завършена образователно-квалификационна степен - „бакалавър“ или „магистър“, ще получат абсолвентите от специалности:

• Машиностроителна техника и технологии (МТТ)
  • Компютъризирани технологии в машиностроенето (КТМ)
  • Химическо машиностроене (ХМ)
  • Индустриален дизайн (ИД)
  • Транспортна техника и технологии (ТТТ)
  • Индустриален мениджмънт (ИМ)
  • Технологично предприемачество и иновации (ТПИ)

Ден на специалност „Социален мениджмънт“ - 21 март

Кръгла маса „Престиж и позиция на социалната работа в България“, Конферентна зала, 13 ч.

Дни на отворени врати в ТУ - Варна: 24 и 25 март 2017

И тази пролет в навечерието на старта на кампанията по прием 2017/18 уч. година Технически университет – Варна отваря вратите и кани кандидат-студенти, ученици, родители, бивши възпитаници, представители на бизнеса, граждани и гости на Варна да разгледат кампуса, учебните зали, университетските лаборатории и тренажори. Всички желаещи могат да си припомнят или да изпитат за първи път част от предизвикателствата на на студентския живот по избор в двата дни от 9 до 16 часа. Пълната програма по катедри ще бъде обявена допълнително - следете информацията в сайта на ТУ - Варна.

Второ Национално средношколско състезание "Енергетиката и ние" - Варна 2017 – 31 март

На 31 март в Електротехническия факултет на ТУ - Варна ще се проведе финалният кръг на ІІ Национално средношколско състезание "Енергетиката и ние", организирано от Община Варна, Регионалното управление по образованието - Варна, Технически университет - Варна.

Регламентът на състезанието (виж приложения файл) предвижда победителите да получат сертификати за участие и признаването им за прием в ТУ- Варна за учебната 2017/18 година за съответните специалности: "Електроенергетика", "Електроснабдяване и електрообзавеждане", "Топлотехника и ВЕИ", "Електротехника и ВЕИ".

Студентска научна сесия 2017 - 4 април

Студентската научна сесия, организирана ежегодно през месец април от ТУ – Варна привлича участници от всички български университети и от всички области на научното знание. Тази година сесията ще се проведе на 4 април в Технически университет - Варна и ще протече при следната програма:

09:00 – 10:00 - Регистрация във фоайето на Ректората и предаване на докладите на CD и на хартиен носител
10:00 – 10:20 - Официално откриване на СНС 2017 в зала 114 на Ректората
10:30 – 15:00 - Изнасяне на докладите по секции

Съпътстващо събитие: Изложба на студентите от катедра „Индустриален дизайн“ и на външни участници в подобно направление – фоайе на Нов учебен корпус

15:00 - 15:30 - Заседания на комисиите по секции и обявяване на отличените с първо, второ и трето място участници.

Забел. - За да получат учасниците сертификат, е необходимо да изнесат доклада си пред Комисията (при двама съавтори трябва и двамата да участват в представянето).

18:00 - Коктейл за отличените участници и награждаване от Студентски съвет с грамоти и предметни награди.

Важни срокове за участниците:

• 02.2017 - 28.03.2017 (до 24:00ч.) - Изпращане на заявки за участие, заедно с доклади на посоченият линк: ssc.tu-varna.bg по образец
  • 02.2017 - 30.03.2017 - Разглеждане на докладите от комисии. Ще получите отговор по e-mail дали докладът ви е одобрен или има нужда от корекция.
  • 04.2017 – Краен срок за изпращане на коригираните доклади (ако сте получили e-mail с корекционно съдържание)
  • 04.2017 - Краен срок за заплащане на такса за участие от гости от други университети (важи за участници, получили потвърждение)
  • 04.2017 - Публикуване на график за провеждане на СНС
  • 04.2017 - 04.04.2017 - Настаняване на гости (участници) от други Университети
  • Доклади с повече от двама автори няма да бъдат допуснати до участие.
  • Докладите, които НЕ са оформени според посочените изисквания няма да бъдат приемани!
  • Всеки участник има право на не повече от 3 доклада.

За контакти:

Офис тел: +359 52/383 536
И-нет сайт: www.tu-varna.bg
Facebook: https://www.facebook.com/tu.varna
Председател на Студентски съвет: Доника Илиева +359 877 116 695

Катедра „Растениевъдство“ - Представяне на торови продукти на „Агрополихим“ АД – 11 април

Събитието е от 15 часа в ТУ – Варна, Конферентна зала, НУК.

ХХХІІІ Национална олимпиада по техническо чертане - Варна 2017 – 21-23 април

За втора поредна година Варна е домакин на финалния кръг от Националната олимпиада по техническо чертане. Последният етап на 33-то издание ще се проведе от 21 април до 23 април 2017 г. със съдействието на Технически университет - Варна, а домакин е отново Професионалната техническа гимназия - Варна. Областният кръг е месец по-рано, на 24 март. Регламентът (виж приложения файл) предвижда за класираните на първите три места участници от втора и трета група, общо 6 души, право да кандидатстват за стипендия, съгласно Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби.

Петдесета – юбилейна, вечер на специалност “Корабостроене и морска техника”м. април

За повече информация: доц. д-р инж. Петър Георгиев, 0899904987