Кариерната борса в Технически университет – Варна продължава при силен интерес от страна на бизнес партньорите на университета. Във втория ден на инициативата се включиха и фирмите: "Девня Цимент" АД и Електра Транс Глобал /ETG maintenance (Elektra Trans Global Maintenance). Те презентираха дейността си и предложиха стажове и работни позиции на възпитаниците на университета.

Интерес сред студентите от спец. „Електроника“ и спец. „Автомобилна електроника“ предизвика и специализираната лекция в сферата на микроелектрониката на проф. д-р Станислав Симеонов, на тема: „От пясък до чип, интелигентна автоматизация за производство на интегрални схеми”.

Форумът продължава и на 17 май 2023 г. от 10:00 до 16:00 ч. във фоайето на Електротехнически факултет.

Всички студенти все още имат възможност да се включат в Хакатона на ексклузивния партньор на инициативата – фирма TESY. Заданието е на тема: „Управление и регулиране на система от две помпи“ и повече информация за него може да видите на https://www1.tu-varna.bg/tu-varna/index.php/novini/saobshteniya/2374-hakaton-po-tehnicheski-problem-firma-tesy

В последния ден от кариерната борса ще бъдат обявени победителите в Хакатона.