Студентите от специалност „Индустриален дизайн“ към Технически университет - Варна получиха специална покана за участие в 11-ото издание на Glassberries Design Awards – ежегоден конкурс за дизайн на опаковки, който има за цел да открие нови талантливи дизайнери от европейските висши училища. Той се провежда под егидата на BA Glass – мултинационална компания, базирана в Португалия, която е един от 5-те най-големи производители на стъклени амбалаж за храни и напитки в света. Конкурсът Glassberries стартира през 2012г. и оттогава предизвиква студентите да проектират оригинални стъклени опаковки, насочени към конкретен пазар или продукт, следвайки определен набор от технически и творчески насоки.

Представители на фирмата-организатор ще пристигнат от Португалия на посещение в катедра „Индустриален дизайн“ на 02.03.2023г., като от 13:00ч. в зала 301М ще разяснят на студентите техническите изисквания за тазгодишния конкурс. Координатор на проектите е гл. ас. д-р Кремена Цанкова-Маркова от катедра „ИД“.

Пълни условия и изисквания за участие в конкурса Glassberries Design Awards 2023 ТУК:

Каталог с наградените проекти от миналогодишния конкурс ТУК: