Технически университет – Варна е един от първите университети, участвали в проекти за практическото обучение. Още преди стартирането на първата фаза на проекта през 2008г. висшето училище печели проект „Иновационно практическо обучение на студенти от техническите университети в модерна бизнес-среда” към МОН за практическо обучение на студентите от специалности „Електротехника“ и „Автоматика, информационна и управляваща техника“. Проектът тогава е реализиран изключително успешно при много голям интерес от страна на студенти и фирми. По-късно ТУ-Варна активно участва в първата фаза на проект "Студентски практики"  като броят на предварително заявените 1250 студенти е увеличен на 1700 поради големия интерес и на бъдещите инженери, и на бизнеса.

Цялата публикация може да разгледате тук.