Катедра СИТ със съдействието на Студентски съвет, клуб IT++, клуб  "Creative Code", фирма „Смарт Софт“ организира онлайн олимпиада по програмиране с продължителност 4 месеца от 16 ноември 2021 година до 16 март 2022 година. Всеки желаещ да участва в олимпиадата трябва да попълни формуляр на следния адрес: shorturl.at/boruS. Задачите се решават в онлайн платформата hackerrank. След приключване на олимпиадата първите трима победители ще бъдат наградени с медали, като първият ще получи купа лично от ректора на ТУ – Варна. От най-добрите състезатели ще бъдат сформирани отбори за републиканската студентска олимпиада по програмиране 2022 година. Всеки участник ще получи сертификат за участие. За повече информация се обръщайте към ръководителя на олимпиадата: гл. ас. д-р инж. Нели Калчева на e-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.